Håndboldens vinterturnering er nu klar!

 

 

 

 

 

U14 drenge

1. division
Pulje 1: Roskilde, Nykøbing Falster, Dalby, Team HK Køge, HØJ
Pulje 2: TIK Tåstrup, Team Helsinge, Furesø , HK 73 Frederikssund , HIK , Herlev/Hjorten
Pulje 3: FIF, Øresund, Helsingør, Rødovre, Hillerød, VSH 2002
Pulje 4: Maribo, Slagelse, TMS Ringsted, Jersie, Næstved/Herlufsholm, Holbæk
 
2. division
Pulje 1: TMS Ringsted, Vindinge-Himmelev, VSH 2002, Svens Gønge, Lammefjorden
Pulje 2: FIF, Amager, Albertslund/Glostrup, HUK, Rudersdal
Pulje 3: Roskilde, Rødby, Nordfalster, Team Faxe, Tårnby HK
Pulje 4: AB, Team Bornholm, BK Ydun, Hareskov, KFUM/Freja

U14 piger

1. division
Pulje 1: HIK, Ajax, Greve, Jersie, Ydun, Furesø
Pulje 2: FIF, Amager, Rødovre, Rudersdal, Helsingør
Pulje 3: TIK Tåstrup, Team Helsinge, TMS Ringsted, Slagelse, Holbæk, KFUM
Pulje 4: Roskilde, HØJ, HK 73 Frederikssund, VSH 2002, Hillerød
 
2. division
Pulje 1: Korsør/Tårnborg, Slagelse, Maribo, Næstved/Herlufsholm, Nykøbing Falster, Tune
Pulje 2: Team HK Køge, FFH 90, Freja, Rødovre, KHKS, Team Faxe
Pulje 3: Roskilde, AB, Team Bornholm, Herlev/Hjorten, Team København, Hvidovre
Pulje 4: Albertslund/Glostrup, HIK, Ledøje/Smørum, HUK, Hareskov
Pulje 5: FIF, HØJ, Slangerup, Furesø, Holte
Pulje 6: Borsholm-S IF, Team Helsinge, Helsingør, Tårnby, Hillerød, Rudersdal

U16 drenge

1. division
Pulje 1: HK 73/HØJ, Øresund, Albertslund/Glostrup, Ledøje/Smørum, Hillerød, Ydun, Furesø
Pulje 2: Team Faxe, TMS Ringsted, GOG, Oure, Næstved/Herlufsholm, Team Sydhavsøerne, Næstved/Herlufsholm
Pulje 3: Roskilde, FIF, Hjemly, HC Odense, HIK/KFUM, Rudersdal
 
2. division
Pulje 1: Øresund, Slangerup, VSH 2002, Hillerød, HUK
Pulje 2: Roskilde, Dalby, HIK/KFUM, Holbæk, Lammefjorden
Pulje 3: Gladsaxe, Team Helsinge, Hundested, Furesø, Rudersdal
Pulje 4: TMS Ringsted, Korsør/Tårnborg, Team Sydhavsøerne, Hashøj, Jersie, Rudbjerg
Pulje 5: FIF, Ajax, Team Bornholm, Rødovre, Ydun, Tårnby

U16 piger

1. division
Pulje 1: Holbæk, Jersie, Ydun, Oure, Svendborg
Pulje 2: AB, TMS Ringsted, GOG, HC Odense, VSH 2002, Albertslund/Glostrup
Pulje 3: Roskilde, Ajax, Fjordbyerne, Rødovre, Furesø, Næstved/Herlufsholm
Pulje 4: HØJ, FIF, Rudersdal, HIK, Sydhavspigerne
 
2. division
Pulje 1: Team Faxe, Ajax, Slagelse, KFUM, Korsør/Tårnborg
Pulje 2: Gladsaxe, KIES, IF Frem, TMS Ringsted, Lammefjorden
Pulje 3: BSH, Allerød, Roskilde, Lejre, FIF
Pulje 4: Brøndby, Øresund, Amager, Rødovre, Fredensborg HK 78
Pulje 5: Borsholm-S, Herlev/Hjorten, Helsinge, Hillerød, HIK

U18 drenge

1. division
Pulje 1: Roskilde, SUS, GOG, HC Odense, VSH 2002, Lammefjorden
Pulje 2: Østfyns, Ajax, TMS Ringsted, Oure, Løve-Høng, Hillerød
Pulje 3: HK 73/HØJ, FIF, Helsingør, Holbæk, HIK/KFUM, Team Sydhavsøerne
 
2. division
Pulje 1: AB, Ajax, Team Bornholm, Rødovre/Ydun, Furesø, Rudersdal
Pulje 2: FIF, Øresund, Jersie, Tårnby, Næstved/Herlufsholm, Team Sydhavsøerne

U18 piger

1. division
Pulje 1: Roskilde, FIF, GOG, Holbæk, Svendborg
Pulje 2: TMS Ringsted, Ydun, Herlev/Hjorten, Furesø, Sydhavspigerne
Pulje 3: TPI-Odense, Ajax, HC Odense, Jersie, HIK, Hillerød
 
2. division
Pulje 1: Brøndby, Slagelse, Albertslund/Glostrup, Tårnby, Lejre, Næstved/Herlufsholm
Pulje 2: FIF; Freja, Roskilde, HØJ, Hashøj, KFUM
Pulje 3: HIK, Arresø, Team Bornholm, Rødovre, VSH 2002, Helsingør

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Læs flere artikler

Login på din konto